5 největších zdravotních omylů, když je vám 50+

Cítíte se skvěle a vypadáte úžasně?
A říkáte si proč se zabývat některými záležitostmi kolem svého zdraví?
Důvod je prostý. Střední věk přináší ženám soubor určitých změn v jejich zdravotním stavu. Tyto změny se spouští často právě v souvislosti s menopauzou a měly bychom jim věnovat trochu pozornosti. Dobrou zprávou je, že ani jedna z těchto věcí nám nemusí bránit v aktivním a produktivním přístupu k životu. Ale jejich monitorování nám může nejen zlepšit kvalitu života, ale také život prodloužit.

1

Zdravé srdce je na prvním místě. Neignorujte ho!

Srdeční onemocnění může být zabijákem číslo jedna, protože u žen riziko s věkem stoupá. Není to menopauza, co způsobuje kardiovaskulární onemocnění, ale spíše špatné návyky, které si neseme. Kouříte? Máte velkou nadváhu? Nehýbete se? Toto všechno jsou věci, které mohou začít silně ovlivňovat zdraví našeho srdce. To, co nám 
před dvaceti lety procházelo bez problémů nás 
nyní může dostihnout.

Pozitivní na tom je, že ještě není pozdě na změnu svých návyků, které riziko srdečních onemocnění zvyšují. Začněte s tím proto hned. Každá, i malá, změna, která přivede do našeho života více pohybu, zdravější stravování, hubnutí či odvykání kouření, hodně prospěje našemu srdci.  A pokud to spojíme s prevencí, jako jsou testy na krevní tlak, glukózu v krvi nebo cholesterol, budeme mít své zdraví více pod kontrolou.

2

Nemusíte období menopauzy protrpět.

Jednou z největších chyb je, že si ženy myslí, že není jiná možnost, než období menopauzy protrpět. Problémy, jako jsou návaly horka, potíže se spánkem, nepříjemnosti ve vaginální a močové oblasti, lze velmi výrazně zmírnit.

Existují samozřejmě možnosti hormonální terapie, ale vždy je lepší zkusit jít nejprve šetrnější přírodní cestou. Pomoci také mohou techniky odbourávající stres, jako je jóga nebo pilates, úprava jídelníčku či bylinné čaje. Dnes jsou na trhu také dostupné doplňky stravy složené z přírodních komponentů, které mohou pomoci.

3

Sexuálního apetitu se nemusíte vzdávat.Chuť na sex může s věkem klesat, ale průzkum zveřejněný v The New England Journal of Medicine ukazuje, že i ve věku nad 75 let si páry užívají dvakrát až třikrát měsíčně. Což teprve, když je vám pouhých padesát. Naopak, váš apetit může v tomto období narůstat. Cítíte se uvolněnější a …

Celý článek si můžete přečíst v My50+ 4/2021

About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *