ZAMILOVANÉ SLADKOSTI

dva cupcakes s růžovými srdíčky na modrém pozadí

Blíží se 14. únor a s ním svátek svatého Valentýna. Den někým oslavovaný a někým zatracovaný. U nás v českých zemích nemá takovou popularitu, jako třeba v Americe. Možná je to tím, že historicky je zde teprve krátce, a možná i tím, že máme trochu jinou povahu a životní hodnoty. Ale sladkosti, které k němu patří, vítáme.

Mnoho lidí říká: Láska by se měla slavit během celého roku a nejen na Valentýna. Ale ruku na srdce dámy, která z nás má doma partnera, který se snaží o romantiku v průběhu roku, a přinese třeba občas květinu. Nebo – když tneme do vlastních řad, kdy jste naposledy připravily pro svého přítele/manžela/partnera nějaké zamilované překvapení?

Jsem si jistá, že takové páry jsou, ale stejně tak jsem si jistá, že jsou i páry, kde se vzájemná pozornost během roku
vytrácí. Buďme tedy přívětivé k tomuto dni a užívejme si tu možnost, dát prostor romantickým srdíčkům a trochu infantilním medvídkům.

A kdybyste měly chuť překvapit svůj protějšek něčím zamilovaně sladkým, našli jsme pro vás pár zajímavých a romantických receptů.

Roztomilé cupcakes se srdíčky

Cupcakes jsou jednoduché na pečení. Smícháte pár ingrediencí v misce a šup s nimi do košíčků. Když je nahoře nazdobíte růžovým krémem a přidáte malinkaté srdíčko k tomu, hned je dárek k Valentýnu na světě.

Srdíčka z rýžových chlebíčků

Tyto sladkosti z rýžového chleba jsou perfektním dezertem na vašeho Valentýna. Jednoduché, levné a efektní! Stačí trochu šikovnosti a všichni budou koukat. RECEPT

Čokoládová lízátka

Na taková čokoládová lízátka nepotřebujete mít cukrářskou školu. Podívejte se na video, jak jednoduše se dají vyrobit doslova z kousku čokolády.

Čokoládový sen s malinami

Tyhle čokoládové košíčky plněné čokoládovou pěnou a zdobené malinami jsou luxusní klasikou. Znáte lepší kombinaci chutí?

Jahodová láska s mascarpone

Jestli dbáte na štíhlou linii, zkuste tahle nízkosacharidová srdíčka s jahodami.Díky mascarpone se budou rozplývat na jazyku.

Panna Cotta s jahodovým želé

Panna Cotta je vždycky pokušení. Lahodný dezert s jemnou strukturou a chutí nikoho nezarmoutí a ještě se po něm cítíme lehce. Vyzkoušejte pěkný trik se šikmým naléváním do sklenic.

Tak pěkného Valentýna! 💛

Close
 • Jeřabiny – bobule plné magie

  Když začnou červenat jeřabiny, je to neklamná známka toho, že se léto přehouplo do své druhé poloviny. Drobné červené korálky […]
 • Čtení na léto

  Jste hrdou nositelkou šedivých vlasů? Potom vám možná přijdou vhod rady a doporučení ohledně úpravy make-upu. Nejsou potřeba žádné velké změny, […]
 • Menopauza – není třeba se bát

  I když by se mohlo zdát, že v dnešní moderní době už nic není tabu, stále jsou témata, o kterých se […]
 • Jak vybrat perfektní plavky

  Když nás v létě slunce začne lákat k vodě, zatoužíme obléct nové plavky, které vynesou naši postavu do nebeských výšek. […]
 • Probiotika trochu jinak

  O tom, že zdravá střevní flóra je základem pro silnou imunitu, už bylo napsáno mnoho. Nabídka probiotických doplňků stravy na […]