fbpx

Černovlásky po padesátce

dvě ženy na černém pozadí

Jsou vtipné. Jsou inspirativní. Jsou plné energie. A jsou krásné. Černovlásky po padesátce v podání  dvou chytrých žen – Marie Petrovové a Šárky Morávkové. Ve svých podcastech se potkávají se  zajímavými hosty, kteří mají co říci. A nejen ženám naší generace. Byla to pro mě čest, že jsem  mohla být jedním z nich a velmi jsem se těšila, až je poznám osobně. Byla to skvělá jízda! Obě dvě  jsou nejen báječné moderátorky, které přesně ví, kdy a na co se svého hosta zeptat, ale především  jsou to skvělé ženy,se kterými máte pocit, že je znáte odjakživa. A tak jsme je přizvali k rozhovoru.  A na chvíli jim umožnili, ocitnout se na té druhé straně. Tam, kde se kladou otázky.

Ve Vašich podcastech se obě krásně doplňujete. Kdejste senašly?

M: My jsme se nenašly, protože jsme se  nehledaly. My jsme se dokonce v mládí totálně  minuly, byť jsme obě pracovaly v Československém rozhlase, ale vůbec si na sebe ani jedna nepamatujeme. Potkaly jsmese až po čtyřicítce při práci. Asi to tak mělo být.
Š: Asi před deseti lety jsme se potkaly  pracovně. Pak dlouho nic a pak jsem chtěla  po Marii zpětnou vazbu na moje webovky.A když začal covid, řekla jsem si, že musíme  dělat něco pro radost svoji i ostatních, abychom  nezblbly.

Od prvního nápadu do jeho realizace to obnáší jistě spoustu práce. Musíte si hosta trochu načíst,něco se o němdozvědět, připravit otázky….jak dlouho vám trvá příprava na jedenpodcast?

M: Mně to vlastně trvá pořád, protože pořád  něco čtu, poslouchám, sleduju a nasávám.Příprava na konkrétní rozhovor už je jen taková  ta koncovka, mně to zabere tak dvě hodiny.
Š: Já jsem starší, takže pomalejší (a taky  puntičkář), takže mně zabere „předkoncovka“  hodiny tři. Koncovkou je až umístění na web,  Facebook, Instagram a LinkedIn. Takže suma  sumárum tak deset hodin.

Stalo se vám,ževaše přípravapřišla vniveč, protože se rozhovor začal ubírat úplně jiným směrem?

M: On se ten rozhovor většinou ubere někam  úplně jinam, ale to je právě práce moderátora, aby ho ukočíroval, aby to šlo odněkud někam.  Práce  moderátora není sebe-exhibice. Moderátor je tam proto, aby hosta uklidnil a dostal z něj zajímavé informace, což je často  improvizace. Z mé zkušenosti je nejlepší  improvizovat na základě důslednépřípravy.To je důvod proč se příprava neztratí nikdy.
Š: Jednou ano, když jsem se opravdu velice  pečlivě připravila na rozhovor s dlouholetým  kamarádem – hercem. Dává spousty interview,  tak jsem se snažila být originální a přitom  nepoužít osobní informace. A mimochodem  rozhovory, které se uberou jiným směrem  vyloženě miluju.

Celý rozhovor si můžete přečíst v dubnovém vydání My59+ (4/2021)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
 • Životopis – jak na něj

  Životopis je vaše vstupenka na pracovní pohovor. Je to sumář  vašeho vzdělání, zkušeností, schopností a dovedností. Je to podklad, který zasíláte personalistovi, pokud se u něj hlásíte  na volnou pracovní pozici. Je to vaše vizitka, skrze kterou se snažíte zaujmout, abyste ukázala, že  se na vypsanou pozici hodíte. Na základě vašeho životopisu se  personalista rozhoduje, zda vás  pozve k pracovnímu pohovoru nebo  dá přednost jinému kandidátovi. Co by mělo být součástí životopisu? V první části uveďte své osobní a kontaktní  údaje, jméno a příjmení, telefon a email. Emailová adresa by měla být reprezentativní,  například vaše jméno a příjmení apod. Vyhněte se nevzhledně vyhlížejícím adresám, jako jsou  zdrobněliny jmen. Druhou část životopisu můžete
 • Feng Shui jako objednávka

  Feng Shui, možná záhadná slova, která v posledních letech slýcháme často. Ale co za nimi opravdu je? Většina lidí, když už ta slova zná, představí si, že jde  o interierový design. Někteří ta slova možná spojí s nějakou čínskou naukou o prostoru. Ano, možná bychom to tak z části říct mohli, ale bylo by to hodně  málo. Feng Shui jedaleko hlubší. Může vás pohltit studiem a praxí na celý život. Nebo můžete jen jednoduše používat principy, které vám pomohou žít to,co jste si vždy přáli. Feng Shui není jen práce  s prostorem „Změna, to je to správné slovo, které pro mne  vyjadřuje Feng Shui. Jakoukoliv proměnou v našem bytě můžeme odstartovat změny v našich životech. A popravdě,
 • Černovlásky po padesátce

  Jsou vtipné. Jsou inspirativní. Jsou plné energie. A jsou krásné. Černovlásky po padesátce v podání  dvou chytrých žen – Marie Petrovové a Šárky Morávkové. Ve svých podcastech se potkávají se  zajímavými hosty, kteří mají co říci. A nejen ženám naší generace. Byla to pro mě čest,
 • 5 největších zdravotních omylů, když je vám 50+

  Cítíte se skvěle a vypadáte úžasně?A říkáte si proč se zabývat některými záležitostmi kolem svého zdraví?Důvod je prostý. Střední věk přináší ženám soubor určitých změn
 • Brýlové obruby

  Výběr správné obruby není jen věcí osobního vkusu optika a nebo zákazníka. Měla by to být souhra více faktorů, jako je účel použití brýlí, doba