fbpx

Černovlásky po padesátce

dvě ženy na černém pozadí

Jsou vtipné. Jsou inspirativní. Jsou plné energie. A jsou krásné. Černovlásky po padesátce v podání  dvou chytrých žen – Marie Petrovové a Šárky Morávkové. Ve svých podcastech se potkávají se  zajímavými hosty, kteří mají co říci. A nejen ženám naší generace. Byla to pro mě čest, že jsem  mohla být jedním z nich a velmi jsem se těšila, až je poznám osobně. Byla to skvělá jízda! Obě dvě  jsou nejen báječné moderátorky, které přesně ví, kdy a na co se svého hosta zeptat, ale především  jsou to skvělé ženy,se kterými máte pocit, že je znáte odjakživa. A tak jsme je přizvali k rozhovoru.  A na chvíli jim umožnili, ocitnout se na té druhé straně. Tam, kde se kladou otázky.

Ve Vašich podcastech se obě krásně doplňujete. Kdejste senašly?

M: My jsme se nenašly, protože jsme se  nehledaly. My jsme se dokonce v mládí totálně  minuly, byť jsme obě pracovaly v Československém rozhlase, ale vůbec si na sebe ani jedna nepamatujeme. Potkaly jsmese až po čtyřicítce při práci. Asi to tak mělo být.
Š: Asi před deseti lety jsme se potkaly  pracovně. Pak dlouho nic a pak jsem chtěla  po Marii zpětnou vazbu na moje webovky.A když začal covid, řekla jsem si, že musíme  dělat něco pro radost svoji i ostatních, abychom  nezblbly.

Od prvního nápadu do jeho realizace to obnáší jistě spoustu práce. Musíte si hosta trochu načíst,něco se o němdozvědět, připravit otázky….jak dlouho vám trvá příprava na jedenpodcast?

M: Mně to vlastně trvá pořád, protože pořád  něco čtu, poslouchám, sleduju a nasávám.Příprava na konkrétní rozhovor už je jen taková  ta koncovka, mně to zabere tak dvě hodiny.
Š: Já jsem starší, takže pomalejší (a taky  puntičkář), takže mně zabere „předkoncovka“  hodiny tři. Koncovkou je až umístění na web,  Facebook, Instagram a LinkedIn. Takže suma  sumárum tak deset hodin.

Stalo se vám,ževaše přípravapřišla vniveč, protože se rozhovor začal ubírat úplně jiným směrem?

M: On se ten rozhovor většinou ubere někam  úplně jinam, ale to je právě práce moderátora, aby ho ukočíroval, aby to šlo odněkud někam.  Práce  moderátora není sebe-exhibice. Moderátor je tam proto, aby hosta uklidnil a dostal z něj zajímavé informace, což je často  improvizace. Z mé zkušenosti je nejlepší  improvizovat na základě důslednépřípravy.To je důvod proč se příprava neztratí nikdy.
Š: Jednou ano, když jsem se opravdu velice  pečlivě připravila na rozhovor s dlouholetým  kamarádem – hercem. Dává spousty interview,  tak jsem se snažila být originální a přitom  nepoužít osobní informace. A mimochodem  rozhovory, které se uberou jiným směrem  vyloženě miluju.

Celý rozhovor si můžete přečíst v dubnovém vydání My59+ (4/2021)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
 • Plavky pro bohyni pláže

  Jednodílné či bikiny, rozverné, elegantní, monochromatické či barevné, zeštíhlující, na opalování, sportovní, s kosticemi i bez… V létě je vyneseme každá a přesto se často stávají
 • GOLF – pohodový relax

  Jste unavené, bez energie, tělo už není, co bývalo, a nic vás nebaví? Objevte pro sebe svět nekonečných greenů, pohodových lidí a přirozeného pohybu. S
 • Bezpečné bělení zubů

  Milé dámy, blíží se léto a co jiného patří k létu víc než zářivě bílý úsměv? Proto se dnes pobavíme o bělení zubů a možná i
 • Biorytmy v našem těle

  Jste sova nebo skřivan? Hodně z nás bylo skoro rok na home office. Jak jste spali ve srovnáním s běžným stavem? Dovolili jste si více vyhovět svému biorytmu? A co
 • GLAMPING? Jak to vypadá?

  Baví vás být obklopena přírodou, strávit několik dní na krásném místě, kde nebude široko daleko ani živáčka, ale tak nějak už jste vyrostla ze spacáku s