O ČASOPISU

Milé ženy,

My50+ vznikl z myšlenky přinést ženám středního věku časopis, ve kterém najdou témata a informace blízké jejich zájmům a potřebám.

Na pultech novinových stánků je spousta krásných lifestylových časopisů pro ženy. A když je otevřete, jsou plné krásných fotografií a témat. Potíž je v tom, že jak fotografie, tak produkty i témata v časopise jsou většinou zaměřena na mladší generaci.

Proto přicházíme s úplně novým časopisem a trochu odlišným konceptem. V časopise My50+ chceme psát o tématech, která zajímají ženy středního věku. Chceme přinášet obrazy z jejich života a ukázat, že v padesáti je žena v nejlepším věku. Má ještě spoustu energie začít nové věci a má i čas. Protože většinou už odpadá starost o děti, které se osamostatňují.

Společnost, ve které žijeme, je hodně zaměřená na výkon a mladou generaci. Ženy středního věku vnímá jako staré a spousta žen tuto nálepku přijímá. Jsme pod tlakem, protože kolem nás se všechno jeví jako dokonalé. Dokonalý vzhled, dokonalé zdraví, dokonalá postava, dokonalý domov, dokonalá dovolená,… a tak bych mohla pokračovat. To neustále srovnávání se s okolním světem nám nedělá dobře, protože si potom připadáme méněcenné.

Přitom jsem přesvědčená, že každá žena, a tím myslím opravdu každá, je dokonalou bytostí sama o sobě. Máme spousty talentů a znalostí, máme životní zkušenosti, ale co většinou nemáme, je schopnost tomu uvěřit.

Budeme rádi pokud se Vám nový časopis bude líbit. A budeme potěšeni, pokud o nás budete mluvit a nebo nám psát Vaše názory a postřehy.

Šárka D. Kšírová
šéfredaktorka časopisu

Close
 • Jeřabiny – bobule plné magie

  Když začnou červenat jeřabiny, je to neklamná známka toho, že se léto přehouplo do své druhé poloviny. Drobné červené korálky […]
 • Čtení na léto

  Jste hrdou nositelkou šedivých vlasů? Potom vám možná přijdou vhod rady a doporučení ohledně úpravy make-upu. Nejsou potřeba žádné velké změny, […]
 • Menopauza – není třeba se bát

  I když by se mohlo zdát, že v dnešní moderní době už nic není tabu, stále jsou témata, o kterých se […]
 • Jak vybrat perfektní plavky

  Když nás v létě slunce začne lákat k vodě, zatoužíme obléct nové plavky, které vynesou naši postavu do nebeských výšek. […]
 • Probiotika trochu jinak

  O tom, že zdravá střevní flóra je základem pro silnou imunitu, už bylo napsáno mnoho. Nabídka probiotických doplňků stravy na […]