Jak vybrat perfektní plavky

Když nás v létě slunce začne lákat k vodě, zatoužíme obléct nové plavky, které vynesou naši postavu do nebeských výšek. Správně zvolené plavky totiž opravdu umí doslova kouzla. Pomocí střihu, materiálů a barevných kombinací udrží na uzdě naše nedokonalé partie a naopak pozvednou přednosti naší postavy.

První kroky ke správnému výběru

Než začnete brouzdat po internetu nebo se vydáte do některé z kamenných prodejen, vezměte krejčovský metr a zjistěte své aktuální míry. Obvod pod prsy měřte vodorovně a před měřením vydechněte. Plavky by neměly být v této oblasti moc volné, protože materiál ve vodě ještě povolí. Potom přeměřte obvod před prsa v místě největšího obvodu. Naměřená čísla vyhledejte v tabulce velikostí a vyberte odpovídající velikost. Při objednávání na internetu vždy vyhledejte odpovídající tabulku velikostí. každý výrobce má své odlišné značení.

Dámské plavky s překrytem

Pokud se chystáte vyrazit do specializovaného obchodu, vezměte zjištěné míry s sebou. V obchodě vám odborně poradí nebo vás možná také ještě sami přeměří. V případě nákupu plavek v obvyklých řetězcích nejspíš s přesnými mírami nepochodíte. tady nezbývá nic jiného, než vzít d kabinky vícero kusů plavek a zkoušet a zkoušet.

Nejen velikost hraje roli

Při výběru plavek se zaměřte nejen na jejich velikost, ale také na střih. Roli zde hraje také délka vašeho trupu, tvar a celkové proporce těla a samozřejmě i tvar poprsí. Typ vašeho trupu do určité míry určuje nejvhodnější styl plavek pro vaše tělo. Pokud máte krátký trup, pak je vzdálenost od podpaží k nejužší části pasu, těsně nad pupíkem, menší než vzdálenost od pasu k kyčelní kosti. A pokud je opak pravdou a druhá vzdálenost je větší, pak máte dlouhý trup.

Tyto rozdíly jsou důležité, protože vám mohou pomoci vybrat nejvhodnější typ plavek. Máte-li krátký trup, pak sáhněte spíše po jednodílném střihu, které optický vaše tělo protáhnou. Jednodílné plavky jsou skvělou volbou, zvláště pokud obsahují asymetrické nebo svislé barevné části. Plavky s vysokým výstřihem jsou také skvělou volbou.

Pruhované plavky s výstřihem

Je-li vaše tělo spíše dlouhé, zaměřte se na opačný cíl: strategické „rozbití“ plochy těla na části, aby se vytvořila iluze kratší siluety. Vybírejte střihy, které přirozeně zkracují délku vašeho trupu, jako jsou například tankini. Snažte se vyhýbat spodním dílům s rovnými liniemi přes boky. Vyšší střihy spodního dílu jsou tou pravou volbou.

Plavky pro různé postavy

Zamyslete se nad oblastmi svého těla, které chcete nejvíce zvýraznit, a také nad těmi, které byste možná chtěli trochu skrýt. Pokud je vaše horní část těla širší než vaše boky, vaším cílem je přitáhnout pozornost dolů. V tom případě vybírejte plavky s nějakým zajímavým detailem ve spodní části. Spodní díl ve tvaru sukýnky je skvělou alternativou, která dokáže vyvážit vaše proporce.

Plavkové šaty s lichotivými volány CELLBES

Pokud jsou naopak vaše boky širší než horní část těla, pak budete chtít upozornit spíše na horní část těla. V tomto případě se zaměřte na střihy, které mají nějaký zajímavý detail nahoře. Může to být například zajímavý vzor nebo střihový doplněk, který přitahuje pozornost. Můžete se například zvolit plavky, které mají jednobarevný spodní díl v tmavé barvě a výrazný květinový vzor na horním dílu.

LIU JO

Pokud jsou vaše proporce nahoře a dole v rovnováze, snažte se přitáhnout oči k pasu. Zde je dobré vytvořit optickou křivku, která dodá vaší postavě šmrnc. Hledejte plavky s akcenty v pase. Vhodný je široký pásek nebo efektní drapérie. Vyhýbejte se jednobarevným designům a sáhněte spíš po vzorech nebo plavkách s barevnými vsadkami. Fungují také zajímavé prostřihy, které jednolitou plochu rozbijí a vytvoří požadovaný efekt.

MICHAEL Michael Kors

Máte-li větší bříško, pracujte s podobnými efekty v oblasti pasu, abyste vytvořila iluzi tvaru a rovnováhy. Plavky, které opticky změní váš bříško jsou právě ty, které mají strategicky umístěné řasení v pase a široké pasy. Dobře fungují také stahovací látky, které vám pomohou dosáhnout požadovaných výsledků.

Plavky a velikost poprsí

Velmi důležitou roli při určování nejstylovějšího a nejlichotivějšího střihu pro váš typ postavy hraje také poprsí. Pokud máte menší poprsí, hledejte vychytávky, které propůjčují vaší postavě ty správné křivky. Mohou to být jednak vycpávky, ale také detaily, jako jsou volány a vodorovné pruhy. Ty snadno oklamou oko a propůjčí vašemu dekoltu plnější vzhled.

Ralph Lauren

Pokud máte plnější poprsí, potřebujete horní část těla vyvážit. Roli zde hraje nejen efektní vzhled, ale také vaše pohodlí. Vždy hledejte střihy se silnými ramínky, abyste se ve vodě a na písku cítili co nejpohodlněji. Tenká ramínka se vám budou zařezávat do ramenou. Pevné kostice jsou také bezpečná a stylová volba, se kterou se budete cítit skvěle po celý den. Pokud nechcete na své poprsí upozorňovat, zkuste něco například střih s vysokým výstřihem.

About The Author

You May Also Like