Plavky pro bohyni pláže

žena v puntíkatých červených plavkách na lehátku v bazénu

Jednodílné či bikiny, rozverné, elegantní, monochromatické či barevné, zeštíhlující, na opalování, sportovní, s kosticemi i bez… V létě je vyneseme každá a přesto se často stávají plavky zdrojem stresu a nákupu na poslední chvíli. 

Správně zvolené plavky, stejně jako spodní prádlo, totiž dokáží pomocí střihů, barev a vzorů skutečná kouzla 
s postavou.

Jak vybrat ty správné plavky?

Na co se při výběru plavek zaměřit, jestli zvolit jednodílné plavky, bikiny nebo některou z moderních variant jako jsou tankini nebo plavkové šaty, jsme se ptali odbornic z , Caresse BraExpert.

Zjistěte svoji správnou 
velikost

Zjistěte nejdříve vaši opravdovou velikost spodního prádla. Většina žen nosí příliš volný obvod a příliš malé košíčky a je to velká škoda, protože padnoucí prádlo dokáže neskutečně změnit vzhled celé postavy. 

Pokud už znáte svou správnou velikost spodního prádla, u plavek se může ještě malinko ubrat. Různé tloušťky plavkoviny mají různou pružnost, která bývá zpravidla větší než u prádlových materiálů, a proto se může stát, že vám bude například sedět menší košíček, než máte u své podprsenky. Stejně tak se můžete krásně vejít 
do o číslo menších nevyztužených plavek, než je vaše konfekční velikost. Je velmi důležité nezkoušet plavky ve spěchu a správně do nich uložit ňadra. Pokud nevíte, jak na to, nechte si poradit přímo na prodejně, kde vás prodavačky velmi rády navedou.

S kosticemi či bez

Mmáte ňadra zhruba do velikosti košíčků E? Sáhněte po plavkách bez kostic, pokud budou mít dobře provedený střih a udrží prsa tam, kde mají být. U většího poprsí už doporučujeme kostice, také pro pocit bezpečí, že vám při plavání prsa nevyklouznou. Jen opět prosím pečlivě vyzkoušejte velikost, aby vás kostice nijak netlačily, nedráždily a hlavně ňadra správně podpíraly….

Celý článek si můžete přečíst v srpnovém vydání My50+, 8/2021.

Close