GOLF – pohodový relax

Jste unavené, bez energie, tělo už není, co bývalo, a nic vás nebaví? Objevte pro sebe svět nekonečných greenů, pohodových lidí a přirozeného pohybu. S golfem člověk může začít v jakémkoli věku.

Pokud se necítíte na silové sporty a chybí vám příroda, golf může být pro vás ta pravá volba. Neřešte, kolik vám je let, že nejste sportovní typ, a netrapte se tím, že jste na základce nepřeskočila ani  kozu. Dle trenérek golfu se na ně poslední dobou stále více obracejí ženy ve středním věku a starší. Z golfu je dokonce může stát společné hobby
s vaším partnerem, které zlepšuje vztah a také místo, kde si najdete i další spřízněné páry. A může to být také skvělá příležitost pro pracovní setkávání.

Golf prospěje vašemu zdraví a navíc vám může pomoci objevit vnitřní pohodu, ale 
i krásná a doposud nepoznaná místa. Portál Amazing Places doporučuje některá z nich. Věříme, že vás chytnou přímo za srdce. Na golf není nikdy pozdě.

klubovna golfového klubu

Zveme vás do tří nádherných golfových středisek, která se vám zalíbí nejen skvělým prostředím pro golf samotný, ale také možností dalších aktivit jako stvořených pro relax a prázdninovou pohodu.

Golfové hřiště Čeladná

Bylo slavnostně otevřeno v roce 2001 za účasti jednoho z nejlepších světových golfistů – španělského hráče
M. A. Jiméneze. Ten se také podílel na jeho návrzích i výstavbě, a je patronem hřiště. V těsné blízkosti se nachází úžasný hotel MIURA s excelentní kuchyní pod taktovkou šéfkuchaře Michala Götha.

Panorama GOLF hotel

Nachází jen kousek od Prahy, v nádherné přírodě Posázaví. Po dni plném zážitků můžete odpočinout u skvělého jídla v exkluzivním prostředí klubovny Panorama Restaurantu, která se může chlubit označením Stavba roku 2017.

Golf & Landclub Achensee

Krásné osmnáctijamkové hřiště Golf & Landclub Achensee, které se nachází kousek za hranicemi a je druhým nejstarším hřištěm v Rakousku. Výhled na tyrkysové jezero a všudypřítomné vzrostlé stromoví s modříny, borovicemi 
a buky propůjčují hře nezaměnitelný charakter. 

Ženy jsou v golfu stále ještě zapojené ,mnohem menší měrou než muži. Z celosvětového počtu 60 miliónů golfistů je žen – golfistek  zhruba čtvrtina. V USA, kde je hráčů přes 25 miliónů, jsou ženy zastoupeny dokonce pouze 23%.
V Evropě je to o něco více.

Golf je dnes mnohem dostupnější než dřív, ať už se týká finanční stránky nebo množství hřišť, kde můžete trávit letní odpoledne. Pokud ještě nejste vášnivou vyznavačkou tohoto krásného sportu, doporučujeme začít.

Přečtěte si více o výše zmíněných golfových rezortech v srpnovém čísle My50+ a vyrazte za zážitky.

Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]