Velké prádlo u obchoďáku?

Na nákup do supermarketu bereme špinavé prádlo.

Pomalu, ale jistě se začínají rozrůstat v blízkosti obchodních řetězců. Ještě donedávna by nás možná ani nenapadlo, že když vyrazíme na nákup potravin, zároveň můžeme vzít s sebou i špinavé prádlo. Zatímco plníme nákupní košík, velkoobjemová pračka vše vypere. Vyprat horu prádla vypadá takhle docela jednoduše.

Samoobslužné prádelny ve větších městech – to ano, ale tohle je něco nového. I přesto, že první takový prádlomatkiosek je prý na trhu už od roku 2016.

kreslený náčrtek automatické pračky, obrys

Co prádlomatkiosek umí?

Umí prát a umí sušit. Žehlit zatím ne :).

Můžete si vybrat ze dvou variant objemu prádla – 8 kg nebo 18 kg. Podle toho se také odvíjí cena.

Zaplatit můžete hotově nebo kartou.

V České republice je zatím 31 míst, kde můžete takto vyprat. Ale jejich počet rok od roku roste. Že by nový způsob péče o osobní prádlo? Vlastně to tak trochu dává smysl.

Rostou ceny nemovitosti a tak nezbývá, než se uskromnit v malém bytě… a umístit v garsonce nebo 1+kk ještě pračku (sušičku už vůbec nebereme v úvahu) může být tak trochu problém.

Možná se tak časem budeme pravidelně setkávat u prádlomatkiosků místo u kávy v kavárně. Vzhledem k situaci, která trvá už přes rok není nic vyloučeno :). Zatímco automat se bude starat o naše prádlo, probereme v kroužku nových známých aktuality posledních dní.


Už jste měly tu čest se s tímto způsobem praní setkat? A vyzkoušely jste ho? Napište dolů do komentářů, jak jste byly spokojené.

About The Author

You May Also Like