Zelenina nepatří jen na talíř

Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období předjaří, kdy podvědomě prahneme po něčem, co nám dodá elán a energii, mohou být taková aranžmá tou správnou volbou, která přinese do našeho domova pořádnou šťavnatost.

Vyberte si zeleninu, kterou máte ráda: papriku, artyčoky, zelí, mrkev, rajčata, cibuli a česnek a vytvořte středobod s květy, listy a bylinkami. Můžete je vložit do dřevěné krabice, stříbrné misky, skleněného akvária nebo jakékoli jiné nádoby, která se hodí k vašemu stylu. Nebojte se dát průchod kreativitě a vytvořte zábavné kombinace. Třeba aranžmá z pomerančových tulipánů a mrkve, nebo „zasaďte“ rozkvetlé jarní primule do vydlabaného celeru.

Dekorativní obložení

Začněte něčím jednodušším jako je třeba tahle kytice z jarních cibulek a bílých tulipánů. Když tulipány naaranžuje the do floristické hmoty, ani nebudete potřebovat vázu, protože kytici můžete postavit na stůl jen tak.


medecordesigns.com

I zde zelenina poslouží nejen v samotné kytici, ale také jako vnější dekorace nádoby na celé aranžmá. Stonky chřestu nahrazují tolik oblíbené klacíky, které se dekorování interiéru často používají. Jejich svěží zeleň však dodá domovu odlehčenou jarní atmosféru.


shome.com

Hrachové lusky jsou s další skvělou variantou na jarní dekorace stolu a květin. Obložit s nimi můžete kteroukoliv květinu která se vám líbí. Mohou to být primule, hyacinty, narcisy nebo tulipány. Inspirujte se a kreativita přijde sama, uvidíte.


weheartit.com

Co říkáte na takovou variantu. Řapíkatý celer vám může udělat podobnou službu jako chřest nebo hrášek. Ozdobte jeho vrcholky drobnými květenstvími a rázem vykouzlíte jedinečnou vázu pro vaše jarní tulipány.


Zelenina jako nádoba

southernliving.com
zelenina jako váza, květiny naaranžované v hlávcee zelí
meiswheretheboatis.net

Tak jako podzimní období můžeme využít ke květinovým aranžmá vydlabanou dýní, tak pro období jara se krásně hodí právě svěže zelená hlávka zelí nebo kapusty. Stačí ji uprostřed vydlabat, do otvoru vložit floristickou hmotu, a můžete tvořit.


Důraz na barvu

červená zelenina v arnžmá, papriky, růže rajčata a granátové jablko
natalca.tumblr.com

Nemusíte se bát ani kombinace zeleniny květin a ovoce. V tomto případě byly zvoleny plody a květy v dramatické červeno-zelené kombinaci. Dominantními prvky jsou zde papriky a rozkrojené granátové jablko. Jak se vám líbí?


Pod hladinou

Někdy ani nemusíte zakomponovávat ovoce nebo zeleninu do samotné kytice. Velký efekt udělá i varianta, kdy do velké vázy po stranách naaranžujete plody citrusů, jablka, mrkev a další druhy ovoce a zeleniny. Při vyberte éru se zaměřte na to, aby snesly dlouhodobý pobyt ve vodě a neutrpěl vzhled.


Prostě jen zelenina

Zelenina v hlavní roli

Ani samotná zelenina nevypadá v aranžmá špatně. Co říkáte? Tato kytice má rozhodně dynamiku.


Mrkvové jarní kouzlení

inspirations-domitille.fr

Mrkev je pro jarní dekorace stolu a kytice nejoblíbenější. Možná pro svoji zářivou oranžovou barvu, která nám dodává koncem zimy tu správnou jarní náladu. Mrkev můžete aranžovat mnoha způsoby. Ať už jdi využijete na obložení nádoby s květinami nebo ji do kytice zakomponujete, nikdy neuděláte chybu. Vždycky bude na vašem stole vypadat skvěle.


About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *