10+1 tipů pro váš vztah

jing a jang kruh

Dříve, než se pustíme do krásných úprav 
v naší ložnici, abychom posílili náš vztah nebo přivolali toho pravého či tu pravou, ráda bych řekla pár slov. 

Partnerství, vztah nebo láska, to je to, co každý z nás zažil alespoň jednou. Někdy více a někdy méně úspěšně. Poznání, které si z každého takového vztahu můžeme vzít, je to, že partnerství nám slouží jako zrcadlo našeho momentálního stavu. Našeho TADY a TEĎ, které se v našem nitru občas mění jako počasí. Partnerství je jedna veliká možnost, jak se o sobě něco naučit. 

Něco, co si sami většinou nechceme přiznat. Partner se nás hluboko a intenzivně dotýká v těch oblastech našeho nitra, kde bychom měli opravdu pořádně zapracovat. 
Auuu… já si to občas říkám také, a pak poděkuji svému zrcadlu. Protože čím rušivěji a zranitelněji pociťujeme určité slovo, výrok nebo chování partnera, tím více se to týká nás samotných. 

Pamatujte: Všechno, co nás potká, je jen odpovědí nebo ozvěnou na to, co jsme,” říká Zuzana Adam, lektorka a konzultantka z Adam Feng Shui.

A jak s tím vším Feng Shui souvisí? 

Jednoduše. Může to být nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak začít věci měnit. Skrze váš byt můžete dělat zázraky, které se najednou otisknou do vašeho života, do vztahu, který žijete, nebo přivítáte vztah, který hledáte. Ano, to vše je možné a máte to ve svých rukách. Nynější energie ložnice a domu může vašeho vysněného partnera či partnerku držet na hony daleko od vašeho domu, nebo blokovat proudění energie mezi vámi a vaším partnerem.

Všechno, co nás potká, je jen odpovědí nebo ozvěnou na to, co jsme

Pár jednoduchých věcí, jako např. umístnění postele, změna barvy apod., může přinést do vašeho života obrat o 180 stupňů. Těchto deset speciálních léků vám pomůže pozvednout energii vašeho vztahu. 

 1. VRAŤTE PŮVODNÍ ÚČEL LOŽNICI

Ložnice je tím nejintimnějším místem v našem bytě. Ukazuje, co si o sobě myslíme, jak si sami sebe ceníme. Kdy přišla na řadu vaše ložnice, když jste zařizovali váš byt? Pokud byla poslední (a to se nepeskujte, v našich krajích je to častý zvyk), je možné, že máte sklony se upozaďovat.  Protože to, co si dopřejeme při zařizování ložnice, děláme jenom sami pro sebe.

Naše ložnice energeticky vyživuje dospělé v rodině. A ti pak vyživují děti. Pokud dospělí energeticky strádají – trpí tím i děti. Proto ložnice nejvíce ovlivňuje emoce, city a celkovou náladu v domácnosti. Vraťme původní účel ložnici – k čemu je tato místnost určena? Ano, ke spánku a k milování. Rozhodně to není sušárna prádla, odkládací místnost pro nepotřebné věci, tělocvična (ano, vím, jak dobře se věší oblečení na nepoužívaný rotoped), knihovna, pracovna nebo kino.

Pokud chceme mít možnost kvalitně načerpat energii skrze spánek a skrze milování, vytvořme tomu adekvátní prostředí. Tak, a teď se podívejte na svou ložnici, takhle vidíte ji tak naposled! 

Začíná akce. Odstraňte z ložnice vše, co tam nepatří a nesouvisí s dvěma rolemi, o kterých jsme mluvili. Pokud nevíte, jednoduše se zeptejte – podpoří to energii mého spánku nebo milování? 

Odstraňte televizi, elektronické přístroje, police nad čelem postele, knížky, které nyní před spaním nečtete, časopisy, účetnictví, pracovní kout, přístroje na cvičení… A vše další, co nesplní podmínku podpory energie spánku nebo milování. Energie v ložnici musí mít dostatek prostoru pro proudění, musí mít volnou cestu. Pokud si cestou do postele hrajete na překážkovou dráhu, je to jednoduché znamení, že máte hodně věcí… Jasná odpověď. Pusťte se do uvolňování prostoru. Nepořádek může potlačovat energii vztahu, jak jste ji znali na začátku, a dokonce v dlouhodobém působení může způsobit, že partner si začne hledat „nové místo na spaní“ nebo dokonce opustí vztah. 

V ložnicivždy platí – méně je více. A mohu to potvrdit. Jestliže budete mít jednou možnost spát alespoň 21 dní v ložnici, kde kromě postele a nočních stolků je tak maximálně komoda, už nikdy nebudete chtít v té vaší víc nábytku, doplňuje Zuzana.. 

Celý článek si můžete přečíst v květnovém čísle My50+ , 5/2021

Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]