7 věcí, které děláme ve zralém věku jinak

žena ukazující doprava vedle sebe

Říká se, že některé věci přicházejí teprve s věkem. A je to pravda. A některé zase s věkem odcházejí. Za těch padesát nebo i více let, jsme už prošly pěkný kus cesty a  mnohému se naučily. Naše tělo už sice  není tak pevné, jak bývalo, možná máme  nějaké to kilo navíc a pár šedivých vlasů –  ale hodně jsme také získaly. Máme nadhled. A zkušenost. Mnoho věcí už neřešíme. A už víme, kdo doopravdy jsme.

Čím více stárneme, tím více se ohlížíme do zpětného zrcátka našeho života. Dostáváme se do  životní etapy, kdy nahlížíme na věci trochu jinak a nezanedbatelná je i skutečnost, že mnohem  více než dřív vnímáme své vlastní JÁ. V období zralosti přichází spousta uspokojivých zjištění, která nám život velmi ulehčují a zpříjemňují.

Nevyčítáme si věci, které jsme  v životě udělaly nebo naopak  neudělaly.

1/ Neřešíme  malichernosti

Už nás nerozhází, když partner nebo děti naloží nádobí do myčky jinak, než jsmezvyklé. Nažehlený fald na košili nás také nechává v klidu. Většinou už totiž ani nežehlíme.

zelená žehlička a límec od bílé košile

2/ Nehrajeme si na hodnou holku

Časy, kdy jsme se snažily všem  ve svém okolí vyhovět už jsou  naštěstí pryč. Uvědomujeme si  svoji hodnotu a sílu a děláme  věci po svém. Konečně jsme  přišly na to, kdo jsme.

3/ Neomlouváme se za všechno

Stojíme si za tím, co jsme řekly a udělaly. A když se nám náhodou někdy něco nepovede přesně podle představ druhých? Svět se kvůli tomu přece nazastaví.

4/ Neděláme věci které dělat  nechceme

Na to, abychom trávily drahocenný čas něčím, co nás nenaplňuje, už nemáme prostor. Umíme už totiž říct NE. Konečně! A tak se s úlevou  můžeme věnovat věcem, které  nás baví. A ostatních věcí si prostě nevšímat.

5/ Vzhled pro nás není priorita číslo jedna

To neznamená, že by nám nezáleželo na tom, jak vypadáme. Jenom už tak usilovně nelpíme na tom, že náš make-up není dokonalý. Naší zbraní je už  totiž dávno naše vnitřní krása.

6/ Děláme si pořádek v přátelích

Obklopujeme se lidmi, se kterými chceme být a  držíme se dál od těch, kteří z nás vysávají energii.

Náš život je jako příběh, kterým procházíme a my už dnes  víme, že všechno v něm mělo nějaký smysl.

7/ Nezajímá nás, co si lidé  okolo nás myslí

Konečně jsme odblokovaly brzdu číslo jedna v našem životě – starost o to, co si o nás kdo myslí. Přicházíme do věku, kdy je nám to jedno  a to je pro nás velká výhra.

Článek vyšel v čísle 2/2020 My50+

Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]