GLAMPING – SOUTĚŽ na Instagramu

Glamping, interiér, cestování

Baví vás být obklopena přírodou, strávit několik dní na krásném místě, kde nebude široko daleko ani živáčka, ale tak nějak už jste vyrostla ze spacáku s karimatkou? Trendem letošní dovolenkové sezóny se stal glamping neboli luxusní kempování. 

Stan, který si zamilujete


Tento fenomén se po světě rozšiřuje už téměř 10 let. První perfektně vybavené stany vyrostly například v Tanzanii, Malajsii nebo Jihoafrické republice. Ale také v Evropě a dokonce i v České republice najdeme pár míst, které mají s glampingem společné jmenovatele.

Jedním z nich je například geodetický stan v Dolní Branné. Na první pohled vypadá trochu jako iglů, ale věřte, že uvnitř na vás čeká komfortní interiér.

Uspávat vás bude hlas sýčka, probouzet zpěv ptáčků a někde v dálce kokrhání kohouta. A není nic lepšího, než si za brzkého rána dát snídani na terase před stanem, kdy ještě cítíte okolnívláhu a vůni zeleně, která vás zde obklopuje ze všech stran. Že to zní jako sen?

Ten se může proměnit v realitu v Glampingu Liška, kde najdete luxusní ubytování v plně vybaveném geodetickém stanu na úpatí Krkonoš nedaleko Vrchlabí. Nemusíte slevit ze svého standardu, a přesto budete spojení s okolní přírodou, jak se u tohoto typu nevšedního ubytování očekává. Příjemnou atmosféru navodí posezení u ohně s grilem nebo na relaxačním lehátku s pohledem do zeleně. 


Glamping a šplouchání vody jdou dohromady

Pokud máte rádi šplouchání vody, pak by pro vás mohl být dobrým tipem houseboat, kotvící v Praze nedaleko Vyšehradu. Pojme až 10 lidí a nabízí kromě luxusního ubytování také úžasné výhledy na Prahu. Dokonce se dají domluvit i pobyty s plavbou.

Že si nemůžete dopřát klid, volnost a nezávislost přímo ve městě? V našem hlavním městě poblíž Vyšehradu kotví 12 metrůdlouhý houseboat, který majitelé zrekonstruovali tak, aby vyhovoval i těm nejnáročnějším hostům.
VIPLiving Houseboat nabízí přespání na řece v tom největším pohodlí. 
Pokud využijete i služeb profesionálního kapitána, můžete přímo z paluby obdivovat panorama Starého Města a Pražského hradu.


3 základní kroky ke změně stylu

Už vás nebaví nosit stále stejné džíny a trička? Přemýšlíte o změně? Přečtěte si rady stylistky, co byste měla promyslet v první řadě, než se do toho pustíte.


 V golfovém zákoutí

Nemusíte mít zrovna handicap jako Tiger Woods, abyste si mohly dopřát pobyt v těchto romantických hausbotech.

Máte-li pocit,  že jste vyzkoušela již celou řadu ubytování v klasických hotelech či penzionech 
a toužíte po něčem jiném, novém a neobvyklém? Potom se vydejte do Jizerských hor do golfového resortu, kde se můžete ubytovat přímo  na vodní hladině v Hausbotech Ypsilon Golf Liberec
Ráno jen roztáhnete závěsy, vyjdete ven na terasu a už se kocháte výhledem na krásné Jizerské hory a Ještěd. Nezní to jak z romantických filmů? A pokud jste milovnice golfu, bag s holemi vezměte rozhodně s sebou.

Podrobné informace a další možnosti glampingového cestování najdete v červencovém čísle My50+ , 7/2021


Pohodlné viskózové šaty

Vzdušně lehký, žensky působící střih do A, spadlá ramena a jeans potisk jsou na sluneční dny absolutně stylové. Šaty však kromě vzhledu okouzlují i materiálem. 

CENA ZBOŽÍ: 699 Kč


Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]