Jak bezpečně upevnit věnec na dveře

Dekorační věnce na vstupních dveřích u domů získávají stále větší oblibu. Pomáhají vytvořit odpovídající atmosféru a domy díky nim získávají na útulnosti. Když pověsíte věnec na dveře, jako byste říkaly: „Hele, tady bydlí někdo, kdo umí vytvořit teplo domova.“

Dříve byly dveřní věnce k vidění především v období Vánoc. Dnes už je můžete potkat i během dalších svátků v průběhu roku, jako jsou Velikonoce, dožínky, Halloween nebo Dušičky. Nebo prostě jen tak, nezávisle na význačném dni zdobí dům.

Popřemýšlejte o jeho hmotnosti

Než se pustíte do vymýšlení způsobu, jak věnec na dveře umístit, je dobré nejprve vzít v úvahu jeho hmotnost. Většinou se nejedná i žádnou velkou váhu, ale rozdíl bude v materiálu a ve velikostech. Jiné zajištění bude potřebovat věnec o průměru 50cm, který je z borovicových a jedlových větví a jiné, pokud máte polystyrenový základ ozdobený šiškami. Podle toho se rozhodněte pro odpovídající způsob zavěšení.

Jaké jsou možnosti zavěšení

1. Závěsná stuha

Zavěšení na stuhu je jedním z častých způsobů. Nejenom, že nemusíte dělat díru do dveří, ale stuha někdy ještě dodá věnci na zajímavosti.

Nejprve si odměřte asi 5 cm širokou saténovou stuhu. Její délka je dvojnásobek vzdálenosti od středu věnce k hornímu okraji dveří, plus 5 cm na založení. Vzdálenost měříme od středu, protože potřebujeme ještě rezervu na omotání kolem horní části věnce. Když máme kolem věnce omotáno, spojíme konce a přehneme asi o 1 cm. Potom zajistíme k horní části dveří pomocí připínáčků.

Tento způsob se nehodí, jestliže máte věnec, který nemůžeme stuhou omotala nebo vaše dveře jsou v horní části kovové.

2. Věšák na dveře

Další volbou, pokud se chcete vyhnout vytvoření díry ve dveřích jsou dveřní věšáky na věnce. V tomto případě ovšem můžete narazit na problém, že dveře jdou potom hůře zavřít a někdy může dojít k jejich otlačení. Navíc nemusí pasovat na horní profil vašich dveří.

3. Samolepicí háček

Samolepicí háčky mohou být skvělým nástrojem pro montáž dekorativního věnce. Důležité však je, dveře nejprve důkladně připravit. Místo, kam budete háček instalovat nejprve důkladně omyjte a odmastěte. Potom vytřete do sucha. Jakmile je oblast čistá a suchá, je připravena k aplikaci proužků a zajištění háčku.

Na skleněných dveřích je obtížnější skrýt různé triky na zavěšení. Pokud máte ve dveřích skleněné výřezy nebo detaily, může být i pěkná stuha příliš rušivá. Zvažte proto zavěšení věnce přímo na průhledný plastový lepicí háček.

4. Kousek suchého zipu

Skvělým způsobem je také přichycení věnce na suchý zip. Na zadní stranu věnce přichyťte drátkem kousek kartonu, na který připevníte proužky jedné části suchého zipu. Druhé části připevněte oboustrannou lepicí páskou na dveře. A je to. Karton ze zadní strany pak můžete použít opakovaně i na další vaše krásné věnce na dveřích, když skončí sezóna toho, který tam máte nyní.

hnědé dveře a podzimní věnec s travinami

About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *