Pátý ročník unikátního festivalu Věčná naděje

Další ročník festivalu Věčná naděje proběhne od 15. února do 3. dubna 2022. Organizátoři oznamují první body festivalového programu. Jeho součástí budou nejen koncerty ve výjimečných prostorech, ale také přednášky, besedy a literární čtení.

Zahájení festivalu Věčná naděje

Festival zahájí 15. února akordeonista Ladislav Horák s doprovodem Komorního orchestru Pražské konzervatoře pod vedením japonského dirigenta Chuhei Iwasakiho. Sál Pražské konzervatoře rozezní Studie pro smyčce, komplexní dílo Pavla Haase, jednoho z představitelů tzv. terezínských autorů, napsané v Terezíně rok před autorovou smrtí, v konfrontaci s nejznámějším dílem Astora Piazzolly Čtvero ročních období v Buenos Aires.

„Letošní ročník hudebního festivalu Věčná naděje si klade za cíl implementaci významných tzv. terezínských autorů do každodenního hudebně kulturního života. Hned v úvodu tak připomeneme nejen výročí úmrtí krále argentinského tanga, Astora Piazzolly, ale také tango coby žánr, který se v koncentračních táborech často hrál a skládal. Jako highlighty ročníku 2022 si dovolujeme zmínit recitál Josefa Špačka s Miroslavem Sekerou a koncert Talichova kvarteta, souboru, který si letos připomíná 60 let od svého založení,“ říká dramaturg festivalu Petr Nouzovský.

Recitál housle a klavír

Právě recitál houslisty Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery proběhne 3. března. Legendární dílo Mnoho povyku pro nic Ericha Wolfganga Korngolda zazní ve společnosti Gideona Kleina, Igora Stravinského a Leoše Janáčka. Janáček je nejen jedním z nejuznávanějších autorů současnosti, ale zároveň také velkým vzorem Gideona Kleina. Ten se stal neméně talentovaným skladatelem. Neměl však možnost dostát celosvětového uznání.

klavírista A HOUSLISTA

Erich Wolfgang Korngold se narodil v Brně do židovské rodiny, kvůli svému původu emigroval roku 1943 do Spojených států. Stal se průkopníkem filmové hudby. Za hudební doprovod snímku Dobrodružství Robina Hooda získal cenu Oscar, na významné ocenění byl později ještě dvakrát nominován.

hradní stráž hudebníci

Festival zakončí 3. dubna v kostele U Salvátora program Hudba pro Prahu Karla Husy provedený Hudbou Hradní stráže a Policie České republiky pod vedením šéfdirigenta Plk. Václava Blahunka. Další program na rok 2022 oznámí festival Věčná naděje v nejbližších týdnech. V rámci edukativní linky vydal festival a nadační fond Věčná naděje na podzim 2021 audioknihu Erika Poláka Tři kapitoly, přibližující život třináctiletého chlapce v Terezíně. Vyprávění oživil hlas herce Daniela Krejčíka a hudba Davida Dorůžky.

reklama na knihu tři kapitoly

Vstupenky na festival Věčná naděje zakoupíte v prodejní síti GoOut.

About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *