3 základní kroky ke změně stylu

žena v puntíkatých šatech se drží pod prsy a směje se svému stylu

Léto je tu!

Změna stylu? Nebojte se. Je tu slunce, svěží energie a dny plné barev! Shazujeme nejenom kabáty, ale také kila, protože s krásnopocity ožívání a lehkosti přichází i největší strašák jménem plavky. 
Nene, nezačneme spolu výběrem těch nej, i když naše tělo a darované nebo vypěstované křivky, jsou přesně to, kde celá ta kouzelná hra s oblečením začíná. 
I končí. Aspoň v naší hlavě. 

Jste právě natěšená na to, koupit si něco nového do svého šatníku? Bravo! My ženy na to máme ten správný ženský apetit! Pokud se k tomu přidává i touha právě teď změnit konečně svůj styl, tak tleskám. Jste před fantastickým novým začátkem. 

Víte, jak na to?

Trošku tuším, že možná úplně ne, protože jinak byste právě tenhle článek asi nečetla. 

Za prvé: S upřímným nadšením gratuluji k vašemu rozhodnutí! Na změnu stylu to chce odvahu. Jděte do toho! Ze zkušeností s mými klientkami vím, jak každá, opravdu každá žena, která touhle změnou projde, celá rozkvete. Díky novému stylu se stane jiskřícím magnetem. Najednou je to ONA, která se radostně a sebevědomě nese. A kam vstoupí, tam si jí prostě nejde nevšimnout.

Za druhé: A jsme tam, u jádra pudla. (Nevím, kdo to vymyslel, tohle rčení, smysl mi to nedává. Zvlášť když to vidím teď napsané. Jenomže lepší přirovnání jen těžko hledat, tak to tak nechám.) Pokud totiž chcete změnit styl, očekávejte opravdovou změnu. Bude vidět. Vy budete vidět. Se správně zvoleným novým stylem vyniknou nejen všechny vaše přednosti, ale také vaše osobnost. Stanete se výjimečnou i pro okolí. Jste připravena?… Opravdu?

V drtivé většině se u svých klientek setkávám s přesvědčivou odpovědí, že ano. Rozhodně ano. Ale jen co vyzkoušíme první outfit, tak to začneme řešit. „Tady v těch šatičkách je příliš velký výstřih, to já si se svými velkými prsy dovolit nemůžu, v těch zavinovacích šatech vypadám lascivně (…musela jsem si to tehdy najít na Googlu, co to znamená) a cítím se jako v županu, kalhoty s vysokým pasem jsem nenosila nikdy a černý cardigan pod zadek to jistí.“ 

„To nejdůležitější 

na ženském oblečení je žena, která je nosí.“

Yves Saint Laurent

Nic proti, dlouhý cardigan mám taky. Dokonce několik. Miluju je. Fígl je ale v tom, jaký cardigan zvolíme a co a jak s ním zkombinujeme. Většina z nás totiž nemá ani figuru Karolíny Kurkové a ani celosvětově uctívanou appeal auru Marylin, které by prošlo všechno už jen kvůli sexy jménu.

3 jednoduché rady

Je to především o vás a než spolu vlítneme probírat štendry, podívejte se na sebe a do sebe samotné:

1/ Začíná to v hlavě. A věřte, že změna bude vidět. Tedy pokud neskončíme u toho, že obměníme šatník tím, že starý cardigan vyměníme za obdobný. Jen z toho nováčka teď utrhneme cedulku s dražší cenou. Vyšší ceny a dražší modely nejsou v žádném případě nutnou podmínkou pro “lepší„ styl.

2/ Podívejte se upřímně na sebe, na své tělo. Na to, co nám bylo dáno darem. Jako dar to tak berte. Jestli nemáte ráda své tělo, nebudete mít ráda ani svůj nový styl. Ani to nejdokonalejší oblečení na vás nemá šanci vyniknout, pokud se nepřijmete a nezačne převažovat radost z vašich předností nad komplexy a kritikou nedostatků. 

3/ Respektujte sebe, své já, svoje pocity, svůj životní styl.Dobrý stylista respektuje vás.Jen se otevřete novinkám. A prosím, otvírejte se třeba postupně a pomalu, ale napůl otevřenými dveřmi se často projít hrdě a se vztyčenou hlavou fakt nedá. Rozumíte mi? Popusťte uzdu fantazii. Chce to zkoušet, experimentovat, nesázet jen na to, co se vám osvědčilo, a v čem se cítíte bezpečně = komfortně = rutinně. A jak víme, rutina co? …doplňte samy.

Vy to můžete změnit

Celá ta změna bude prostě o vás. 
Stylista je „jen“ váš průvodce. Je tu, aby vás inspiroval, poradil, možná popostrčil. Anebo konečně společně s vámi právě to vaše nejlepší JÁ objevil. Dovolte si to, co jste třeba ještě nikdy nezkusila, a jen potajmu obdivujete  na jiných. Já ráda se svými klientkami objevuji jejich JÁ výběrem šatů. 

„S ženou pevně přesvědčenou o vlastní neodolatelnosti se její okolí ztotožňuje. Ošklivka, která svůj zjev přijímá s jistotou a vděčností, je daleko přitažlivější, než krasavice vyšilující kvůli malému pupínku. Sebejistá žena nikdy svůj zjev před lidmi neshazuje. Vyzařuje fluidum sebejistoty, které je sexy. Právě takové ženy muži chtějí.“

Sophia Loren

U některé je to zamilované téma, pro ty ostatní výzva k sestavení jaderné elektrárny. Ale šaty jsou základ. Je to nepřekonatelný symbol ženskosti. 
A tu je často třeba do našeho stylu znovu po kádích doplnit. Ale mohou vás 
na první dobrou naučit i základům toho, jak pracovat se svými proporcemi – a to v jednom kuse. Ano, to myslím doslova, jelikož u těch „the best“, které padnou, odpadá (prozatím) vyšší dívčí s tím, jak 
a co kombinovat, vrstvit nebo dolaďovat nezbytnými doplňky.

Ať se změny nepřestanou dít, vždyť pro co se rozhodneme, takové to budeme mít mít!

Text: Helena Plívová

Celý článek si můžete přečíst v květnovém čísle My50+ , 6/2021

Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]