Blahodárné oleje na vlasy

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, na tom se shodneme všechny. Ale co když ta naše koruna zrovna  nezáří? Barvení, trvalá, naše strava, prostředí, ve kterém se pohybujeme, a v neposlední řadě také stres. To  vše se podepisuje na zdraví a vzhledu našich vlasů. Bez správné péče jsou suché, lámavé, bez lesku a v  hojné míře vypadávají.

A tak nakupujeme nejrůznější kondicionéry, vlasová séra a speciální šampony. Tyto prostředky ovšem často obsahují i složky, které vlasy zatěžují, a při špatně vybraných výrobcích se mohou naše problémy  ještě zhoršit. Naštěstí i pro tento případ existuje přírodní varianta. Přinášíme vám tipy na vhodné oleje a  nejlepší způsob, jak je využít.

OCHRANA – HYDRATACE – REGENERACE

V letní péči o vlasy nezanedbávejte také prevenci. Při delším pobytu na  sluníčku zakryjte vlasy kloboukem nebo šátkem. Vlasům to prospěje a vy  navíc budete vypadat stylově. Myslete však na to, že ne každý materiál je  vhodný. Vybírejte pouze ty prodyšné a lehké, aby se pokožka hlavy  nezapařila. Potom by taková přikrývka hlavy nadělala více škody než  užitku.

Zařaďte do letní péče o vlasy  speciální peelingy určené na  vlasovou pokožku.

Jdete-li na pláž nebo koupaliště,  přibalte do tašky také lehký  hydratační sprej určený na vlasy.  Vlasy nastříkejte několikrát za den  a dopřejte jim
v horkém slunečném  dni okamžitou hydrataci. Je  adekvátní náhradou kondicionéru a můžete ho používat každý den.

Po delším pobytu na slunci dopřejte svým vlasům intenzivní péči  s regenerací. Umyjte je jemným šamponem, ideálně s přírodními  složkami, které vlasy povzbudí už v průběhu mytí a dopřejte jim  regenerační péči alespoň jedenkrát týdně. Buď formou olejového  zábalu nebo vyberte
z široké nabídky vlasových masek. Vaše  vlasy si opravdu zaslouží v letním období extra péči navíc

Máte delší vlasy a nejraději je nosíte stažené v culíku  nebo drdolu? Přesto, že je to velmi praktické a také  moderní, nezapomínejte, že v létě jsou oslabené vlasy  mnohem náchylnější k lámání. Nenechávejte je dlouho  stažené a dopřejte jim také trochu volnosti. Při  rozčesávání se vyplatí opatrnost a šetrně postupovat vždy  od konečků vlasů směrem k hlavě.


Celý článek si můžete přečíst v čísle 2/2020 My50+

About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *