Elixír mládí z kozího mléka

Díky vyvážené kombinaci surovin z kozího mléka, bylin, léčivých rostlin, ovoce a aktivních látek můžete získat pleť, po které jste vždy toužili. Zdravou, svěží, plnou života a mládí. Obsah a poměr surovin v kosmetických produktech je zásadní. Každý kosmetický recept musí být pečlivě vyvážen a navržen tak, aby dosahoval správného výsledku. Toho si je vědoma česká Kosmetika Capri s tradicí trvající již déle než čtvrt století. 


„Receptura každého našeho produktu je dokonale vyvážená. Základ z kozího mléka doplňujeme těmi nejlepšími surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty jako jsou jahody, růže, avokádo, a i proto naše kosmetika decentně a příjemně voní. Trendem číslo jedna v kosmetice zůstává už několik tisíciletí stejný princip: příroda. Samozřejmě, že tendence je taková, aby kosmetika byla co nejpřírodnější. Do toho se ovšem dá schovat leccos a já osobně, když slyším argumenty typu: hlavně, aby to nebylo chemické, vždycky říkám, že přeci chemie je také příroda, také přírodní věda“, říká ředitelka firmy Kosmetika Capri Ing. Jitka Poláková.

Už ve starověku byly známy účinky kozího mléka. Starořecký lékař Hippokrates používal kozí mléko jako lék protimnoha nemocem. Paracelsus, přírodovědec a lékař, který žil v 16. století, přisuzoval kyselině mléčné z kozího mlékamimořádně léčivé účinky. V 18. a 19. století byly v královských lázních Wilbad při městě Kreut předepisované denní lázně v kozí syrovátce. Kozí mléko při pravidelné konzumaci mimořádně účinně pomáhalo v léčbě plicních chorob.


V přírodním stavu obsahuje kozí mléko účinné látky známé jako ceramidy, lipozomy, koenzym Q 10 a AHA kyseliny(kyselinu mléčnou a citrónovou). Kromě toho je kozí mléko bohaté na minerální látky (vápník, hořík, draslík a fosfor) a na vitamin A a vitaminy skupiny B. Vysoký obsah antioxidantů (vitamin A, inositol, selen, taurin, koenzym Q 10) chrání pokožku před působením volných radikálů, nedostatkem buněčné energie, a tím i předčasným stárnutím. Kozí mléko obsahuje řadu biologicky aktivních látek, které zvyšují odolnost pokožky proti nepříznivým vnějším vlivům a zánětům.

Pro kosmetické účely jsou vhodné především dvě složky kozího mléka: tuk a syrovátka. Tyto složky kozího mléka blahodárně působí na naši pleť. Zlepšují její krásu a zdraví. Už odpradávna bylo kozí mléko využíváno při rituálech krásy a naše babičky věděly, že umíchat si masku z domácího tvarohu je to nejlepší, co pro svou pleť můžeme udělat. Kozí mléko, máslo, syrovátka, kolostrum tvoří jedinečný základ každého receptu Kosmetiky Capri.

Vybírat můžete ze tří značek: La Chèvre, Le Chaton a Capramedic. La Chèvre nabízí kvalitní produkty pro základní péči. Le Chaton má propracovanější, více výživné produkty, s vyšším poměrem aktivních látek a je vhodná  především pro péči od 30 až pro 50 + věku, skvěle řeší anti-ageing péči, v té je nepřekonatelná.

Capramedic to jsou přípravky, které výrazně zlepšují stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech jako jsou akné  bércové vředy, atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny.

Proč se zamilovat do české značky?

České produkty vždy jsou čerstvé, lokální a jejich přeprava nezatěžuje přírodu. Kosmetika Capri je česká firma, své produkty vyvíjí a vyrábí v obci Čím nedaleko Prahy. Ve svých recepturách využívá primárně české a evropské suroviny a na jejich základě přináší produkty pečující o pleť, tělo a vlasy. Produkty jsou balené s láskou k ženám a šetrné k přírodě díky 100 % recyklovatelným obalům. Balení je tvořené s dávkovačem tak, že při aplikaci pumpička vytlačí jen potřebné množství krému a vy se zbytku přípravku, který zůstává v obalu, nedotýkáte. Navíc každý přípravek díky tomuto mechanismu vypotřebujete až do konce. 

Produkty si prohlédněte a objednejte na www.kosmetikacapri.cz, www.clairisine.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
 • Udělejte si svůj DEN

  Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. března, má kořeny v historii boje žen za rovnoprávnost. Je věnován především […]
 • Zelenina nepatří jen na talíř

  Pokud hledáte zajímavé nápady na květinové dekorace, potom zelenina ve spojení s květinami může být to pravé. Hlavně v období […]
 • Projekt FÚZIE Zuzany Mikulcové stojí za poslech

  Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, […]
 • Provětrejte svoji skříň

  Že nám bylo nedávno 50? A co to znamená? Máme snad striktně probrat skříň a přestat najednou nosit věci, které […]
 • Vlasy a menopauza

  Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V […]