Vlasy a menopauza

Menopauza se na kvalitě vlasů může citelně podílet. V tomto období je důležité o vlasy pečovat o něco víc. V tomto období mohou být vlasy suché a ztrácejí svůj lesk, což je způsobeno snížením hladin hormonů. Stárnutí vlasového folikulu je přirozený proces, který se objevuje s věkem. Vlasový folikul v mládí produkuje pružnější a silnější vlasy, ale s přibývajícím věkem se folikul stává méně produktivním a vlasy trácejí na elasticitě a lesku.

K samotnému procesu stárnutí vlasu ještě přispívají další faktory, které celý proces mohou urychlit. Patří sem například hormonální změny – ty mohou ovlivňovat produkci vlasů a vést ke snížení jejich růstu. Těm se asi v období menopauzy nevyhneme. Potom stres – dlouhodobý stres může negativně ovlivňovat zdraví vlasových folikulů a vést k poškození vlasů. Zde můžeme na jeho snížení zapracovat, ale často stresové faktory úplně odstranit nelze.

hnědé prameny vlasů na šedozeleném pozadí

Kde ale můžeme aktivně působení vnějších faktorů eliminovat je výživa a péče o vlasy. Pokud máme nedostatečný příjem živin, jako jsou proteiny, železo a vitamíny, může to vést k poškození vlasů a zpomalení jejich růstu. Zde je ale pomoc lehká. Doplnit potřebné prvky je snadné. Ať už formou stravy nebo některých výživových doplňků. Co se týká péče o vlasy, aby byly zdravé a ve formě i v období menopauzy, zde jsou některé tipy, jak na to:

 1. Používejte výživné šampony a kondicionéry s hydratačními složkami.
 2. Chraňte vlasy před sluncem.
 3. Používejte ochranné produkty před tepelným stylingem
 4. Nepoužívejte příliš často vysoušeč vlasů nebo žehličku na vlasy
 5. Přidejte do své stravy dostatek bílkovin, železa a zinku pro zdraví vlasů
 6. Zvažte možnost použití vlasových doplňků s biotinem a kolagenem
 7. Nezatěžujte vlasy těžkými stylingovými produkty.
 8. Zvolte správný typ účesu, který nezatěžuje vlasy a pomáhá je udržovat v jejich kondici.
 9. Používejte přípravky na podporu růstu vlasů, jako jsou séra a oleje.

Aby se zabránilo rychlému stárnutí vlasových folikul, doporučuje se udržovat zdravý životní styl, jíst zdravou stravu a vyhnout se stresu. S věkem se vlasové folikuly stávají méně aktivními, což má za následek menší produkci vlasů a jejich ztenčování. Kromě stárnutí mohou vlasové folikuly ovlivňovat i genetika, hormonální změny a životní styl.

Dodejte vlasům výživu zvenčí

Péče o vlasy, jako jsou výživné šampony a oleje, také mohou pomoci udržet vlasy zdravé a silné. Výživné šampony jsou šampony, které obsahují složky, jako jsou proteiny, vitamíny a oleje, které pomáhají vyživovat a zvlhčovat vlasy. Tyto šampony jsou ideální pro vlasy, které jsou suché, poškozené nebo křehké.

Výživné šampony pracují tím, že vstřebávají do vlasů živiny a vyživují jejich kořeny až po konečky. Tyto šampony také pomáhají zlepšovat elasticitu vlasů, snižují lámavost a pomáhají zabraňovat dalšímu poškození vlasů.

žena s šedivými vlasy sedící zády k objektivu

Při výběru výživného šamponu je důležité zvolit správný typ pro vaše vlasy a zohlednit jejich stav. Některé z nich jsou určeny pro suché vlasy, jiné pro poškozené vlasy a jiné pro vlasy s nedostatkem lesku.

Je také důležité používat výživný šampon pouze na místa, kde je potřeba, jako jsou konečky vlasů, a ne příliš často, aby nedošlo k přetížení vlasů. Zkuste také kombinovat výživný šampon s kondicionérem stejné značky pro dosažení nejlepšího výsledku.

Vyživující šampony a přípravky

Zde je několik výživných šamponů, které by mohly být vhodné pro stárnoucí vlasy:

 1. L’Oreal Paris Elseve Total Repair 5 Repairing Shampoo
 2. Pantene Pro-V Repair and Protect Shampoo
 3. Dove Nutritive Solutions Daily Moisture Shampoo
 4. Redken Extreme Anti-Snap Leave-In Treatment
 5. OGX Biotin & Collagen Shampoo
 6. Bumble and Bumble Mending Shampoo
 7. Neutrogena Triple Repair Fortifying Shampoo

Tento seznam není konečný a výběr nejvhodnějšího šamponu pro vaše stárnoucí vlasy bude záviset na jejich stavu a specifických potřebách. Je vždy nejlepší konzultovat se svým kadeřníkem nebo lékařem, pokud vás trápí závažnější potíže, abyste získala pro vaše vlasy to nejlepší doporučení.

L’Oreal Paris Elseve Total Repair 5 Repairing Shampoo je šampon, který je navržen tak, aby pomáhal opravit a obnovit poškozené vlasy. Tento šampon obsahuje komplex „Total Repair 5“, který pomáhá opravit 5 známek poškození vlasů: lámavost, suchost, matný vzhled, nepoddajnost a křehkost. Tento šampon je vhodný pro všechny typy vlasů a měl by být používán pravidelně. Po použití šamponu pro maximální výsledek použijte také výživný kondicionér.

L’Oreal Pris Elvive Total Repair 5 Repairing Shampoo je šetrný k vlasům a neobsahuje žádné silikony, barviva ani parabeny, takže je vhodný pro vlasy, které jsou citlivé na tyto složky. Je účinný při vyživování a opravě poškozených vlasů a udržuje vlasy zdravé a lesklé.

Pantene Pro-V Repair and Protect Shampoo byl navržen tak, aby pomáhal opravit a chránit poškozené vlasy. Tento šampon obsahuje výživné složky, jako je panthenol a proteiny, které pomáhají posílit vlasy a obnovit jejich zdravý vzhled.

Je určen pro všechny typy vlasů. Pantene Pro-V Repair and Protect Shampoo neobsahuje žádné parabeny ani ftaláty a je šetrný k vlasům. Šampon po umytí ale důkladně vymyjte. Velká koncentrace a dlouhodobé působení by mohlo vlasům uškodit.

Redken Extreme Anti-Snap Leave-In Treatment není šampon, ale výživný pečující produkt určený k ochraně a regeneraci poškozených vlasů. Tento produkt je určen k použití na suché nebo mokré vlasy a má být nanášen před stylingem.

Redken Extreme Anti-Snap Leave-In Treatment obsahuje složky jako proteiny a ceramidy, které pomáhají posílit vlasy a zlepšit jejich pružnost a odolnost vůči poškození. Produkt také pomáhá chránit vlasy před teplotními škodami z vysoušeče vlasů a žehličky. Tento produkt je vhodný pro všechny typy vlasů, ale může být zejména užitečný pro vlasy, které jsou poškozené a křehké. Nanášejte ho pouze malé množství, aby nedošlo k zatížení vlasů.

Jak vlasy správně umýt

Pravděpodobně si říkáte, že to už znáte, ale třeba v našem postupu najdete malou odchylku, která vám pomůže vaše vlasy ještě vylepšit. Správné mytí vlasů zahrnuje následující kroky:

 1. Navlhčete vlasy
  Nejprve si vlasy důkladně navlhčete teplou vodou, aby se otevřely šupinky vlasů a to umožnilo šamponu lépe proniknout do vlasového vlákna.
 2. Naneste šampon
  Naneste dostatečné množství šamponu na mokré vlasy a jemně ho rozetřete po celé délce vlasů, aby se dobře umyly. Mějte na paměti, že méně je někdy více a použití příliš mnoho šamponu může vést k zatížení vlasů. Většina výrobců doporučuje malé množství šamponu nejprve naředit v malém kelímku a pak teprve nanášet na vlasy.
 3. Masírujte vlasy
  Jemně masírujte vlasy, aby se šampon dobře rozmíchal a umyl. Tím se také zlepší krevní oběh a stimulují vlasové folikuly. A příjemná masáž udělá z mytí vlasů příjemný rituál.
 4. Vlasy opláchněte
  Pečlivě opláchněte šampon teplou vodou, abyste z vlasů odstranili veškeré zbytky šamponu a zabránili tak zatížení vlasů.
 5. Naneste kondicionér
  Pokud používáte kondicionér, naneste ho na vlhké vlasy a nechte ho působit po dobu několika minut, aby se vlasy mohly výživně hydratovat. Poté opět pečlivě opláchněte.
žena se zakloněnou hlavou, mytí vlasů

About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *