Skvělá dámská jízda

Chystáte se někam vyrazit v letních měsících se svými kamarádkami? Není nic lepšího než spojit relax s objevováním nejhezčích koutů naší země. Spolu s Amazing Places  vás zveme na místa, která jsou ideální jak pro turistiku a gastronomii, tak pro dobití baterek v těch nejkrásnějších wellness. Dámská jízda, která vás bude bavit!

Začněte v Olomouci

Jestli se vám stýská po městském životě, ale zároveň se rády kocháte památkami a architekturou, pak je na čase vyrazit do Olomouce. Začněte historickým centrem, kde můžete návštěvu místních pamětihodností spojit se zastávkami v nejhezčích kavárnách jako jsou třeba Kafe jak luskCafé na cucky nebo Café bistro Konvikt, které je vystavěno v úžasných prostorách jezuitského konviktu ze 17. století.


Za nahlédnutí rozhodně stojí také olomoucké kostely Chrám sv. MichalaKostel neposkvrněného početí Panny Marie nebo pravoslavný Chrám sv. Gorazda. Pokud jste umělecky založené duše, pak rozhodně doporučujeme navštívit Muzeum umění Olomouc s krásnou stálou sbírku nejen od českých umělců. 

Až se dostatečně nabažíte brouzdání po městě, ubytujte se v hotelu Theare. Najdete zde spojení dokonalého odpočinku a naprosto neotřelého gastronomického zážitku. Kromě luxusně zařízeného Scene wellness, kde můžete vyzkoušet rovnou několik saun, vířivku, páru, ale i zkrášlovací masáže či rituály, v hotelu najdete také proslulou restauraci Entrée, která se pod vedením Masterchef porotce a šéfkuchaře Přemka Forejta stala jednou 
z nejlepších restaurací v Česku. Jedinečná atmosféra prostoru, kde si dopřejete večeři mezi rostlinami a motýly, dodá vaší dámské jízdě ten pravý šmrnc. A pokud by se vám ani potom nechtělo jít spát, zkuste se projít
do ginového baru v centru s názvem 47 opic. Jejich drinky jsou legendární! 


Kokosový sen vám přináší masáž stoprocentním kokosovým olejem od kořínků vlasů až po konečky prstů. Přinese vám výjimečné uvolnění a odstraní bolest a únavu.
Následná obličejová masáž přírodním kolagenem zlepšuje pružnost pleti a vyhlazuje jemné i hlubší vrásky.


Lázeňská klasika

Když se řekne lázně, většině se vybaví Karlovy Vary. Nedivíme se. Vary si po právu zaslouží vizitku jednoho 
z nejlepších míst k relaxu a kulturnímu vyžití. Tohle léto je ideální pro jejich návštěvu. Proč? Přece na nejdůležitější akci sezony – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
Že jste tam nikdy nebyla? Tak teď je ta pravá příležitost. Kromě toho můžete svůj pobyt spojit s rozmazlováním v jedněch z nejlepších lázní. 

My doporučujeme Luxury Spa Hotel Olympic Palace, kde najdete spojení všeho v jednom. Pýchou hotelu je balneologické centrum, kde můžete vyzkoušet řadu léčebných procedur doplněných o masáže, koupele 
a zábaly. Vedle toho můžete využít také wellness s bazénemvířivkou a třemi druhy sauny – bylinnou, finskou a tureckou. 


Neopomeňte vyzkoušet také relax v solné jeskyni nebo třeba služby kosmetického salonu, včetně profesionálního poradenství. No řekněte, není tohle dámská jízda se vším všudy? Už jenom večerní vínko při procházce po kolonádě a máte léto jako vyšité.


Červnové číslo přináší obsah v odlehčeném letním duchu… Čtení, po kterém chcete sáhnout, když slunce hřeje, okolo vás je zářivá paleta barev a na stole na vás čeká orosená sklenice limonády… To je ten správný okamžik 😉.


Atmosféra Valašska vás dostane

Pokud nedáte v létě dopustit na hory a přírodní scenérie, pak jsou Beskydy vaším jasným cílem. Nechte se unést tradicí tohoto úchvatného regionu a udělejte si výlet po tamních dominantách. Zamiřte se podívat na krásně zrekonstruované Jurkovičovy stavby na Pustevnách a udělejte si odtud výlet k legendární soše Radegasta.

Za návštěvu stojí také tradicí nabitá vesnice Velké Karlovice, kde se můžete kochat místními dřevěnými stavbami nebo nádherný skanzen Rožnov pod Radhoštěm, kde okusíte tradiční atmosféru i lokální kuchyni. 

Další skvělý gastro zážitek na vás čeká v restauraci Rekovice, odkud je to už jenom kousek na dechberoucí vyhlídku. A kde se nechat ubytovat? Vřele doporučujeme Grandhotel Tatra, kde najdete absolutní klid a komfort. Odpočinout si můžete v hotelovém wellness ve venkovních vířivkách s výhledem do kraje nebo si vybrat rovnou z několika druhů saun. 

Hlavně byste ale s kamarádkami neměly zapomenout vyzkoušet nerezový bazén s vlastním barem nebo si zarezervovat nikým nerušené privátní wellness. Naprostou parádou je potom originální prosklený vinný sklípek, kde si můžete užít zbytek večera. Co víc si přát?


Den na jachtě

Naloďte se na plachetnici, která pro vás bude k dispozici celý den. Až vás sluníčko ve tváři a vítr v zádech přestane bavit, sejděte do kajuty a užijte si tento nevšední den po svém. A takový detail na závěr – plachetnici budete řídit celou dobu sami, komu se taková příležitost poštěstí?


Přírodní Kouzla Šumavy pro milovnice přírody

Také milujete Šumavu? Nekonečné lesy, jezera, rašeliniště i dechberoucí výhledy. Pokud chcete svou dámskou jízdu přemístit do nikým nerušených koutů naší země, kde budete na dosah ruky přírodě, pak doporučujeme ubytování Knížecí cesta na samotě v blízkosti našeho největšího národního parku. Tento boutique hotel je obklopen nádhernými loukami a je součástí budovy schwarzenberské lesní správy původem z 18. století. Budete se proto cítit jako na panském venkovském sídle. Přímo v hotelu si můžete dopřát relax v sauně nebo se sklenkou něčeho dobrého na sluníčku v nádherné zahradě a přitom naslouchat zvukům panenské přírody.

A co nesmíte minout v okolí? Docela jistě výlety na Černé a Čertovo jezero. A při té příležitosti si odskočte také  na tamní rozhlednu Špičák s výhledem na celý národní park. Nebudete litovat. Za návštěvu také stojí vlčí, rysí nebo jelení výběh, kde můžete pozorovat divoká zvířata přímo v přírodě. Až budete hledat, kam na skvělou večeři, zamiřte do vyhlášené restaurace Nebespán, kde vás pohostí, jak už název napovídá, přímo nebesky. Pokud byste s kamarádkami chtěly svůj pobyt trávit dál od turisticky frekventovaných tras, potom doporučujeme zkusit houbaření nebo výlety po skrytých lesních trasách. A že jich tu není málo!


Na veškerá vydání časopisu My50+ se vztahuje zákaz kopírování a svévolného šíření na základě Zákona 121/2000 Sb. o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon). Porušení tohoto zákazu podléhá trestnímu řízení.

About The Author

You May Also Like