Probiotika trochu jinak

O tom, že zdravá střevní flóra je základem pro silnou imunitu, už bylo napsáno mnoho. Nabídka probiotických doplňků stravy na našem trhu je veliká. Jedny z nich však z řady vyčnívají – Probiotika Dr. Ohhira® OMX standard vegan.

OMX probiotika jsou probiotický přípravek s obsahem vlastních prebiotik (podporujících účinnost probiotik a růst prospěšných střevních bakterií) a s velmi bohatým obsahem postbiotik (butyrát, peptidy, aminokyseliny).

Co všechno probiotika OMX obsahují? 

Probiotika:

Živé mikroorganismy , které se přirozeně vyskytují v lidském trávicím traktu 
a přispívají ke udržení správného zdravotního stavu a podpoře imunity.

12 bakteriálních kmenů, pečlivě 
zvolených na základě výzkumů

Prebiotika:

Jedná se o nestravitelné oligosacharidy, 
které stimulují růst nebo aktivitu určitých bakterií. Jsou živnou půdou pro probiotika.

14 různých rostlinných složek (řasy, medicinální houby, aj.) 

Postbiotika:

Metabolity probiotik, které tak velmi blahodárně působí na organismus konzument a podporují imunitní systém.

247 peptidů

60 organických kyselin (včetně mastných kyselin s krátkým řetězcem a kyseliny fulvové)

38 aminokyselin

80 lipidů

19 sacharidů

26 aminů

24 sterolů

10 nukleových kyselin

12 polyfenolů

6 amidů

3 terpeny

Receptura Dr.OHHIRA® obsahuje více než 500 biogenních metabolitů, tj. látek vznikajících v důsledku bakteriálního metabolismu během dlouhé fermentační doby.

Kaskádová fermentace


Po celý rok jsou rostliny, které přirozeně rostou v Japonsku, sbírány a umístěny do speciálních nádob. Po dobu jednoho roku se vrství a nepřetržitě míchají, dokud se postupně nezmění v pevnou hustou hmotu a následně další
2 nebo 4 roky zrají/fermentují v sudech.

Patentovaná měkká rostlinná kapsle

Uvnitř kapsle není lyofilizovaný bakteriální prášek, ale hustá hmota, která obsahuje aktivní a životaschopné bakterie, vlákninu a biogenní metabolity. Patentovaný obal kapsle chrání živé bakterie před agresivním prostředím žaludku. Když kapsle dosáhne střevního traktu, její obal se stane porézní a rozpustí se v médiu střeva asi za 40 minut. 

Bakterie, které se uchytí a množí ve střevě, se živí v pastě obsaženým rostlinným základem (prebiotika) ve velmi příznivém prostředí (pH). To je vytvářeno organickými kyselinami vznikajícími při fermentaci (postbiotika). Pečlivě vybraná směs rostlinných složek a 12 bakteriálních kmenů. Přirozený výběr v důsledku 3 až 5 leté fermentace znamená ve výsledku skutečně životaschopné odolné bakterie. Jejich účinnost je vědecky ověřená v klinických studiích in VIVO a in VITRO v Japonsku. Produkt neobsahuje lepek, GMO, mléčnou bílkovinu ani laktózu a je vhodný také pro vegany.

Close