Voňavá relaxace ve vaně

Naložit se po dlouhém dni do vany, patří mezi malé, leč neopomenutelné životní radosti. Taková relaxace nejen uvolní vaše tělo, ale zbaví vás stresové zátěže nahromaděné po celém dni.

Uvolňující účinky teplé vody můžeme podpořit celou řadou produktů – podle toho, jestli si chceme ulevit od bolesti svalů, navodit klidný spánek, zahnat hrozící nachlazení či rozmazlit svou pokožku. Dnes vám představíme několik snadno dostupných přírodních prostředků, díky kterým změníte obyčejnou koupel v lázeň hodnou královny. 

Snadný návod na koupel s mlékem a medem, která přináší zklidnění a zjemnění pokožky. Čeká vás relaxace, která vás bude bavit.

Pořádná dávka relaxace recept na zklidňující koupel

košíček s přísadami do koupele, relaxace
  • 1 LITR MLÉKA
  • 2 LŽÍCE MEDU
  • AROMATICKÝ OLEJ
  • MANDLOVÝ OLEJ
  • JEDLÁ SODA

1/ Litr mléka přiveďte k varu, nechte zchladnout na 40 stupňů a vmíchejte dvě polévkové lžíce medu. 

2/ Do medového mléka přidejte pár kapek aromatického olejíčku podle svého výběru a k tomu ještě dvě polévkové lžíce mandlového oleje. 

3/ Napusťte si vanu a vlijte mléčnou směs. Nakonec vsypte ještě dvě polévkové lžíce jedlé sody.

A pak už si jen vychutnávejte to blaho.


Pomocníci do koupele

relaxace, koupelová sůl

Aroma oleje 

Do koupele používejte pouze 100 % přírodní oleje. Syntetické by mohly vaší pokožce spíše ublížit. Dávkování je obvykle 8-15 kapek, podle žádané intenzity. Vůně vybírejte  podle nálady, či podle toho, co od koupele očekáváte: 

  • levandule zklidňuje, 
  • grep a mandarinka zlepšují náladu, 
  • ylang ylang a muškátová šalvěj působí afrodiziakálně, 
  • růže pomáhá od smutku, 
  • bazalka s majoránkou napomáhají od úzkostí a 
  • borovice či eukalyptus uvolňují dýchací cesty. 

Do koupele nepřidávejte nikdy mátu, má výrazný ochlazující účinek, a to by nadělalo víc škody než užitku. Vyhněte se i pomerančovému oleji – v kombinaci s horkou vodou může pokožku nepříjemně podráždit. 

Bylinky

Vybíráme opět podle toho, čeho chceme dosáhnout. Koupel s chmelovým odvarem podpoří klidný spánek, kozlík vás zbaví nervozity, ovesná koupel je neocenitelným pomocníkem proti lupénce a sedací koupele z dubové kůry jsou dobré na hojení pooperačních zranění. 


byliny na kuchynském prkénku

Divoké byliny v kuchyni

Bylinky, které možná míjíte každý den při své cestě z domova, a které mohou být pochoutkou ve vašem jídelníčku.


Jedlá soda

Soda je naprostý zázrak. Zvláčňuje, pomáhá proti celulitidě, funguje jako antiperspirant, zamezuje nadbytečnému pocení, čistí pleť, působí proti mykózám. Samozřejmě i proti těm našim ženským. 

Med

 Obsahuje uhlohydráty, vitamin C, železo, měď, vápník, hořčík, a další minerály. Zamezuje zánětům, vyhlazuje, vyživuje, podporuje prokrvení a napomáhá hojení. 

Mléko

Mléko, jako přísada do koupele, pečuje o pokožku, vyhlazuje a díky tuku, který je v něm obsažený, zklidňuje pokožku. Kyselina mléčná chrání před okolními škodlivými vlivy. 


Domácí pleťové masky

Skvělé recepty na čistící, rozjasňující a vyživující masky, které si můžete vyrobit doma.


Mandlový olej 

Krásně  posiluje přirozený ochranný filtr pokožky. Hodí se i pro atopiky, protože obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou velmi podobné těm, co jsou naší pokožce vlastní. Dodává vlhkost, mírní svědění a díky tomu, že proniká hluboko do buněk, napomáhá jejich obnově – a tím i elasticitě kůže.  Mandlový olej snadno přijme téměř každá pokožka.


Tento článek je součástí čísla 1/ 2020 My50+. Přečtěte si více a objednejte si Předplatné na 3,6 nebo 12 měsíců, abyste všechny články mohla číst mezi prvními.

About The Author

You May Also Like