Chraňte v zimě svou pleť

Zima naší pleti příliš neprospívá. Naštěstí máme po ruce různé kosmetické pomocníky, kteří nám pomohou na její nástrahy vyzrát. Pleť tak bude chráněná před nepřízní počasí a odmění se nám rozzářeným vzhledem.

ČERNOBÍLÝ PORTERÉT ŽENY S ČERVENÝMI RTY

Jak vybírat?

Při jejich výběru se vždycky zaměřte nejprve na to, jaký je typ vaší pleti. Máte li suchou nebo normální pleť, sáhněte po ještě výživnější přípravcích, než jaké používáte během celého roku. Díky kvalitní péči, pleť ochráníte před změnami teplot a udržíte jí vláčnou a dostatečně hydratovanou. Je-li vaše pleť spíše mastnější, volte přípravky s nižším obsahem tuku.

Pokud možno vybírejte přípravky obsahující vitamíny A a E, které nepříznivý vliv náročného zimního prostředí zmírňují a dodají vaší pleti potřebnou podporu do zimních dnů.

žena poloviční portrét, ruka u oka

Pozor na změny teplot

Kolísavé změny teplot naší pleti rozhodně nesvědčí. Stejně tak i jako přechod a pobyt v různých prostředích jako je mlha, vítr nebo smog. Navíc naše pleť také strádá nedostatkem vody. V zimě vzduch obsahuje méně vody než v létě.

Důležitá je také ochrana před UV zářením. Pokud pobýváme hodně venku během slunných dnů, nebo se chystáte na delší pobyt na horách, s volte hutnější krémy a emulze dotace dostatečně vysokou ÚV ochranou. Dobrou ochranou je například Dreamy Due Moisturizer od Florence by Mills nebo Hyaluron noční krém LÉGERE pro intenzivní noční hydrataci pleti.


Bioderma Hydrabio Prefecteur SPF30, 40ml

Hydrabio Perfecteur okamžitě pleť vyhlazuje a zlepšuje její přirozený vzhled. Díky anti-UVA-UVB filtrům poskytuje vysokou ochranu před škodlivými účinky UV záření a zabraňuje tak předčasnému stárnutí kůže.


Především suchou pleť ošetřujte vydatným pleťovým krémem. Na noc sáhněte po silné regenerační prostředcích. Ošetření pleti na noc vylepšete alespoň dvakrát týdně použitím pleťové masky, která pomůže pokožce obnovit regenerační látky, zvláční a zjemní.

Hydratujte pleť během zimního období

Jistě není novinkou fakt, že vlivem pobytu v klimatizovaných místnostech a prostorách vytápěných radiátory naše pleť ztrácí větší množství vody. Zde pomůže samozřejmě nejen navýšení a dodržování pitného režimu, ale také extra hydratační péče. Pokud milujete saunu, není důvod proč si ji nedopřát. Jen po jejím použití nezapomeňte hydratovat vaši pleť krémem a pleťovým mlékem. A jste-li majitelkou suché pleti buďte při saunování obezřetná. Příliš velké teplotní rozdíly mohou poškodit drobné cévky nejen na pleti obličeje, ale i po celém těle. Z tohoto důvodu vybírejte sauny spíše s nižší teplotu, a ochlazování volte vždy o něco méně studenou vodou.

Jistě jste se již setkala s názorem že hydratační krémy se v zimním období nedoporučují. Argumentem v tomto případě je to, že voda obsažená v krému během mrazivých dní ve vaší pokožce zmrzne a naruší pleť. Toto tvrzení se však nezakládá na pravdě. Dnešní přípravky jsou k pleti šetrné a naopak během zimy se doporučuje je použít. Jsou vhodné i pro ženy s citlivější pletí, to především při pobytu v přetopených nebo klimatizovaných místnostech. Dobrou volbou je třeba ANNEMARIE BÖRLIND GEL z orosených květů, který poskytne pleti potřebnou hydrataci a pomůže jí zbavit se pocitu napjatosti.

žena na obraze s popraskanou texturou

Make-up jako ochrana pleti

Před povětrnostními vlivy chrání i dobře zvolený make-up. Zde je důležitý výběr vhodného podkladového krému, aby se make-up ne rozmazal. Neměl by být příliš mastný, a vždy je dobré chvíli po jeho nanesení počkat, až se vstřebá do pleti. Kvalitní dekorativní kosmetika obsahuje sluneční filtry, navíc brání i přílišnému odpařování vody z naší pleti a mírní teplotní nárazy, kterým pokožka obličeje bývá v zimě vystavena. Doporučujeme zkusit BIODERMA Photoderm COVER Touch SPF50+. Tento vysoce krycí prodyšný minerální make-up je vhodný pro smíšenou až mastnou pleť. Šikovně si poradí také s případnými flíčky a pigmentovými skvrnami. Chrání proti UVB a UVA zářením 100 % minerálními filtry. Máte-li raději make-up v tuhé formě, sáhněte po Sports HydroBBCompact SPF50+ od značky Shiseido.

Nezapomeňte však na to, že co na obličej nanesete, musíte zase večer pečlivě odstranit. K večernímu odlíčení pleti vybírejte přípravky bez alkoholu. Ten totiž snižuje schopnost pleti vázat vodu a pleť vysušuje. Péči doplňte přípravkem pro noční ošetření. Své místo zde najde i hydratační krém.

Hebké a smyslné rty

Naše rty vzimním období velmi trpí. Nejenom tím že jsou vystavovány náročným teplotním rozdílům, ale i tím, že dost často máme tendenci je olizovat. Tím se extrémně vysušují a tvoří se na nich šupinky. Jejich tenká kůže v mrazu snadno vysychá a má sklon k praskání. Zimní období je však možné obelstít vhodnou péčí. V tomto případě nám velmi dobře poslouží balzámy na rty. Intenzivní vyplňující péčí o rty, která hydratuje, vyživuje a chrání a přitom i zkrášluje, se pyšní Hydra Essentiel Lip Balm od Clarins. Potřebujete-li akutní péči a rychlou pomoc pro přesušené rty, potom sáhněte po Total Lip Treatment od značky Sensai.


Klara Rott Znovuzrození vyživující maska BIO 50g+

Dvousložková vysoce koncentrovaná vyživující maska s obsahem 41 biologicky aktivních látek, které mají prokázaný pozitivní vliv na pleť. Zvyšuje pružnost pleti, sjednocuje a vyhlazuje pleť, rozjasňuje, regeneruje unavenou a namáhanou pleť.


About The Author

You May Also Like

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *